بازسازی پذیرایی آپارتمان – دکوراسیون مدرن پذیرایی

برای تغییر در دکوراسیون داخلی آپازتمان بهتر است از یازسازی پذیرایی شروع کزد. چزاکه این قضا همواره مهمترین قسمت برای مهمان ها محسوب شده و جلوه مهمتری دازد. 

جهت ایجاد یک دکوراسیون مدرن برای پذیرایی  با رنگ های پایه خنثی شروع می کنیم. و یعد از ان برای حاشیه و اکسسوری ها یه رنگ های  تیره استفاده روی می آوریم. علاوه بر این استفاده از وسایل زاویه دار و هندسی، مبلمان مربع و طرح های ساده توصیخ می شود.

مراحل طراحی دکوراسیون مدرن در بازسازی پذیرایی آپارتمان

نقاشی دیوار های پذیرایی با رنگ روشن خنثی

دیوار را با یک رنگ روشن یا خنثی نقاشی کنید. مثل رنگ های سفید، کرمی، بژ و یا خاکستری. یکی از این رنگ ها را انتخاب کرده و تمام دیوارهای اتاق را با آن نقاشی کنید.

از ۲ رنگ به عنوان رنگ های حاشیه استفاده کنید.

یکی تیره و یکی روشن. به علاوه دکوری های اتاق مثل پرده، چراغ یا گلدان ها را هم به همین رنگ ها انتخاب کنید. اگر می خواهید سلیقه شخصی تان را به کار ببرید رنگ مورد علاقه تان را انتخاب کنید. مثلا نارنجی و آجری. اما اگر می خواهید همه چیز در حالت خنثی بماند خاکستری تیره و روشن استفاده کنید.

بازسازی پذیرایی آپارتمان

استفاده از اشکال هندسی و زاویه دار

طراحی مدرن یعنی استفاده از اشکال هندسی و زاویه دار. به جای این که از وسایل و دکوری های سنتی و دست ساز استفاده کنید آیتم هایی را انتخاب کنید که دارای خطوط صاف و هندسی هستند.

به عنوان مثال به جای این که قاب عکس با گوشه های گرد یا طرح دار چوبی یک قاب عکس ساده و خاکستری متالیک انتخاب کنید.

 

در رابطه با مبلمان هم همینطور. به جای صندلی طرح و نقش دار یک صندلی ساده با خطوط صاف انتخاب کنید.

برای تم مدرن از دکوری های مینیمال استفاده کنید. در فضاهای مدرن بیش از حد از دکوری ها استفاده نمی شود. پس نباید زیاد دکوری به کار ببرید. به عنوان مثال ۱ الی ۳ دکوری روی میزهای عسلی یا میز قهوه خوری قرار دهید. هرگز چند قاب عکس، گلدان یا انواع شمع ها را استفاده نکنید.

۱ تا ۳ دکوری روی میزهای عسلی یا میز قهوه خوری قرار دهید

اگر یک فضای آرام می خواهید رنگ مبل ها را با رنگ پایه اتاق ست کنید. به عنوان مثال رنگ های بژ، برنز، آبی دریایی یا قهوه ای. اگر یک فضای پر انرژی می خواهید مبل ها را با رنگ های حاشیه ست کنید. مبل را در امتداد لبه بلند فرش قرار دهید. سپس صندلی را کنار آن بچینید. مبل باید ساده و مثلثی شکل باشد.

تکنیک‌های چیدمان و دکوراسیون مدرن اتاق پذیرایی

اگر یک فضای پر انرژی می خواهید مبل ها را با رنگ های حاشیه ست کنید


برای این که مبلمان هماهنگی داشته باشید میزهای عسلی باید هم رنگ مبل ها باشد. آن ها را دقیقا کنار مبل یا صندلی قرار دهید تا به راحتی قابل دسترسی باشند.

تکنیک‌های چیدمان و دکوراسیون مدرن اتاق پذیرایی

برای این که مبلمان هماهنگی داشته باشید میزهای عسلی باید هم رنگ مبل ها باشد

به عنوان مثال اگر رنگ مبل قهوه ای است رنگ میزها باید قهوه ای تیره باشد.

برای لوکس شدن دکوراسیون مدرن یک عدد مبل اتومن در کنار مبل و صندلی قرار دهید. رنگ آن هم می تواند از رنگ های خنثی مثل آبی دریایی یا برنز باشد و هم می توانید آن را با رنگ های حاشیه ای اتاق ست کنید.

تکنیک‌های چیدمان و دکوراسیون مدرن اتاق پذیرایی

برای لوکس شدن دکوراسیون مدرن یک عدد مبل اتومن در کنار مبل و صندلی قرار دهید

اگر می خواهید قفسه کتاب در اتاق داشته باشید یک قفسه ساده و در رنگ پایه اتاق انتخاب کنید سپس آن را در گوشه مناسبی از اتاق قرار دهید. به عنوان مثال کنار تلویزیون. قفسه ها را بیش از حد پر نکنید. رنگ کتاب ها بهتر است از رنگ های خنثی باشد در غیر اینصورت کتاب را پشت و رو در قفسه قرار دهید به طوری که صفحات کتاب به سمت بیرون باشد.

تکنیک‌های چیدمان و دکوراسیون مدرن اتاق پذیرایی

رنگ کتاب های داخل کتابخانه بهتر است از رنگ های خنثی باشد

فرش اتاق باید بزرگ و مربع شکل باشد. رنگ فرش می تواند از رنگ های خنثی باشد. یا اگر می خواهید کمی رنگ به فضا بدهید رنگ فرش ها را با رنگ حاشیه ای اتاق ست کنید.

تکنیک‌های چیدمان و دکوراسیون مدرن اتاق پذیرایی

فرش اتاق باید بزرگ و مربع شکل و به رنگ خنثی باشد

طرح های ساده مثل شطرنجی و راه راه برای فرش های رنگ خنثی زیباتر است.

از لامپ های زمینی ساده و باریک برای روشن کردن فضا استفاده کنید. آن ها را در گوشه های تاریک اتاق قرار دهید.

تکنیک‌های چیدمان و دکوراسیون مدرن اتاق پذیرایی

از لامپ های زمینی ساده و باریک برای روشن کردن فضا استفاده کنید


برای پر کردن فضاهای خالی از شمع، گلدان یا قاب عکس استفاده کنید. می توانید شمع و گلدان را روی میز و قاب عکس ها را روی دیوار نصب کنید.

تکنیک‌های چیدمان و دکوراسیون مدرن اتاق پذیرایی

برای پر کردن فضاهای خالی از شمع، گلدان یا قاب عکس استفاده کنید

ویژگی‌های دکوراسیون مدرن اتاق پذیرایی را بیشتر بشناسید

در معماری‌های جدید و نو ظهور سقف اتاق‌ها و محیط‌های خانگی را نسبتاً مرتفع و بعضاً بلند طراحی کرده و می‌سازند به طوری که به بعضی از اتاق‌های نشیمن لقب سرسرا یا تالار نیز می‌توان داد. اتاق‌های نشیمن مدرن اما کمتر چنین چیزی را بر خود می‌تابند. این نشمین ها (منظور مدرن‌ها) که اغلب سعی در عریض و طویل نشان دادن خود دارند، سقف‌های نسبتاً نرمالی دارند که در مواردی کوتاه‌تر از واقعیت خود نشان می‌دهند.

از مواردی که به سقف یک اتاق نشیمن در دکوراسیون مدرن نیاز به بررسی هستند می‌توان به مبحث نورپردازی و دکوراتیوهای نوری اشاره کرد. لوسترها معمولاً به ندرت در چنین مکان‌هایی به کار گرفته می‌شوند، مگر در حالت‌های خاص. اغلب نور این محیط‌ها توسط دستگاه‌های مدرن و هوشمند تأمین می‌گردد و ظاهر آن‌ها نیز یا به صورت مخفی بوده یا شکل و شمایلی عجیب دارند.

منبع: نیک صالحی

در پایان، در صورت نیاز به بازسازی حتما از مشاوره کارشناس معماری در این زمینه و پیمانکاران متخصص استفاده نمایید و به افرادی کار را بسپارید که در این زمینه متخصص و دلسوز و متعهد باشند.

 

استعلام بهترین قیمت کابینت: 09123448324

(کابینت، ام دی اف، کارهای چوبی دکوراسیون اداری و مسکونی)